"Jóga je o získání rovnováhy a nových schopností ve všech aspektech života. Neznamená zkroucení vašeho těla nebo stoj na hlavě. Jedná se o technologii životní pohody. Jóga vyživuje mysl, tělo, emoce a energii. Každá buňka ve vašem těle pracuje pro vaši pohodu. Pokud jste v souladu s vaším systémem, budete přirozeně zdraví."  Sadhguru (Indický jogín a mystik)

Jóga otevírá srdce a mysl a naplňuje je laskavostí a nadhledem, je vlídná a léčivá. S jógou se dá začít v každém věku, také pro děti je velmi vhodnou aktivitou, která nabízí možnosti, jak zklidnit a hýčkat dětskou duši a korigovat fyzický a psychický vývoj dítěte, zejména jeho zdravou sebedůvěru a sebelásku.

Jóga pochází z Indie a v překladu se popisuje jako sjednocení, což je pro mne harmonie a souznění různých protipólů v nás i mimo nás. Nyní žijeme v hektické době, často je od nás požadován permanentní a maximální výkon (ať už zaměstnavatelem či námi samotnými..), necháváme sebou manipulovat, čímž ztrácíme sebedůvěru a sebelásku, jsme nespokojení, zanedbáváme péči o sebe a tímto vším se dostáváme do fyzické a psychické nekondice a nepohody. Praktikováním jógy lze dosáhnout opaku tj. zklidnění mysli, fyzické a duševní rovnováhy a pohody, sebedůvěry, pružnosti a síly.  Jóga je především o všímavosti a sebereflexi, přijetí svých pocitů, limitů, přání, o respektu k sobě i k okolí, o seberozvoji bez nátlaku, boje, soutěžení a urputnosti. Jóga je cestou sebepoznávání a životní proměny. S jógou přichází praxe fyzická i mentální,  ásany (jógové pozice), pránájáma (práce s dechem a energií), relaxační a meditační techniky, mudry (gesta podporující energetické proudění v těle), mantry (slabiky, texty, popěvky podporující proudění pozitivní energie), jamy a nijamy (etická doporučení), očistné techniky aj. 

O józe bylo napsáno a řečeno ještě mnohem mnohem více a podrobněji, vznikla před dlouhými staletími a existuje mnoho jógových směrů a stylů, jejichž počet se de facto rovná počtu praktikujících :-) a já mám též svůj styl díky mé vlastní cestě k józe, kterou můžeme v případě vašeho zájmu společně sdílet osobně. 

Jemnou jógu, jenž ve svých lekcích nabízím, doporučuji všem bez ohledu na věk a pohlaví. Lekce vedu v pomalém tempu a zaměřuji se zejména na přirozený dech, příjemné protažení a zklidnění, i zpevnění těla, nezaměřuji se na extrémní polohy a nejtěžší varianty jógových pozic, mým cílem není v lidech podporovat soutěžení či urputnou snahu o maximální dokonalost, snažím se lidem přiblížit cestu k sebepoznání a seberozvoji skrze prožitek, přijetí, toleranci a uvolnění, zároveň respektuji zdravotní stav jednotlivce, proto využívám různé jógové pomůcky, jako jsou válce, bloky, pásky, deky atp. Do lekcí zařazuji relaxační a meditační techniky a s oblibou používám přírodní esence a uklidňující hudbu. Předem také zmiňuji kontraindikace pro praktikování jógy a to zejména akutní blokády zad a výhřezy meziobratlových plotének, akutní virová a jiná infekční onemocnění, horečku, úraz či jiný akutní stav. 

V případě, že se rozhodnete jemnou jógu se mnou vyzkoušet, budu se na Vás těšit!